Tuk a rakovina prsu

02.02.2023

Tuk může pomoci při léčbě rakoviny prsu tím, že poskytuje pacientkám potřebnou výživu a energii během léčby. Pacientky trpící rakovinou prsu často ztrácejí váhu a sílu, což může bránit v boji proti onemocnění. Zdravá výživa, včetně dostatečného množství tuku, může pomoci pacientkám udržet svou hmotnost a poskytnout jim potřebnou energii během léčby.

Je důležité mít na paměti, že ne všechny typy tuků jsou stejné a některé mohou dokonce zhoršovat stav pacientky. Zdravé zdroje tuků, jako jsou avokádo, ořechy, semena a oleje za studena lisované z přírodních zdrojů (jako je olivový olej), mohou být prospěšné pro pacientky trpící rakovinou prsu.

Je důležité, aby pacientky trpící rakovinou prsu vyhledaly radu od svého lékaře a nutričního specialisty, aby zjistily, jaký typ stravy a výživy je pro ně nejvhodnější. Lékař a nutriční specialista mohou pomoci pacientce vytvořit vyvážený jídelníček, který jí poskytne potřebné živiny a zdroje energie během léčby rakoviny prsu.

Transplantace pomocí tuku :

Transplantace prsu pomocí tuku, také známá jako autologní transplantace tukových buněk, je chirurgický zákrok, při kterém se tuk odstraňuje z jednoho místa na těle pacientky a transplantuje se do prsu. Cílem této procedury je vytvořit plnější a přirozenější vzhled prsu po mastektomii (odstranění prsu) nebo po jiných chirurgických zákrocích.

Transplantace tukových buněk do prsu má několik výhod oproti jiným metodám plastické chirurgie prsu, jako jsou například implantáty nebo syntetické materiály. Tukové buňky jsou částí těla pacientky, takže neexistuje riziko alergické reakce nebo odmítnutí transplantátu. Navíc tukové buňky jsou schopny produkovat kolagen, což může pomoci udržet pružnost a tvar prsu po transplantaci.

Je důležité mít na paměti, že transplantace prsu pomocí tuku není pro všechny pacientky vhodná. Některé pacientky mohou mít nedostatečné množství tuku na jiných místech svého těla, které mohou být použity pro transplantaci, nebo mohou mít jiné zdravotní problémy, které brání v provedení této procedury. Pacientky by měly pečlivě zvážit své možnosti s lékařem a plastickým chirurgem a diskutovat o výhodách a nevýhodách této procedury před rozhodnutím o tom, zda je pro ně vhodná.