Jak to celé začalo

27.12.2022

Ahoj, jmenuji se Káťa a budu Vám vyprávět svůj příběh

Jsem obyčejná žena, která žila úplně normální život, než mi do cesty před 6 lety vstoupila zcela nečekaně zákeřná nemoc zvaná "rakovina prsu". Nikdy se tato zákeřná nemoc u nás v rodině nevyskytla,a proto pro mě byla tato diagnóza o to těžší a zcela novou. A začal kolotoč - přišla jsem o celé prso, následovala chemoterapie, ozařování a další léčba. Pro mě samotnou byla diagnóza šokující, ale po pár dnech jsem si řekla, že přeci můj život tímto nekončí. Navíc jsem v té době měla teprve 10letou dceru. Co všechno se honí člověku v takové chvíli hlavou, jde těžko popsat pár větami, bylo by to na knihu. Boj je to pro každého velmi náročný jak fyzicky, tak především psychicky. Postupem času jsem si začala pohrávat s myšlenkou , že místo knihy raději založím neziskovou organizaci, která bude ženám, ale i mužům, se stejným osudem pomáhat v této jejich nelehké životní situaci.

Vím přesně, čím si budou naši klienti procházet Sama jsem absolvovala tuto léčbu a cesta to byla dlouhá a bolestivá.

Diagnózu jsem si vyslechla na konci září 2015. Nebylo to pro mě samotnou vůbec lehké , ani pro mé blízké. Operace, chemoterapie, ozáření, operace druhého prsu, hormonální léčba. I když jsem nyní "zdravá", u této nemoci nikdy nevíte, zda se znovu nevrátí. Je důležité ji přijmout a bojovat, co síly stačí.

Jestli mě tato nemoc něco naučila, je to přesně toto :

"Někdy jsme se narodili a někdy bohužel i zemřeme. Doba našeho života je omezená a konečná. Vzhledem k této skutečnosti je právě ČAS a ZDRAVÍ tím nejhodnotnějším, co v životě máme."

Kateřina Veltruská