Jak se rekonstruuje odstraněný prs

11.02.2023

Rekonstrukce odstraněného prsu je chirurgický zákrok, který má za cíl obnovit tvar a vzhled prsu po mastektomii (odstranění prsu). Existuje několik způsobů, jak lze odstraněný prs rekonstruovat, včetně:

  1. Použití implantátů: Tyto malé silikonové nebo želatinové kuličky se umístí pod sval nebo na hrudní stěnu a vytvoří nový tvar prsu.

  2. Transplantace tukových buněk: Tuto metodu se také nazývá autologní transplantace tukových buněk a spočívá v transplantaci tuku z jednoho místa těla do odstraněného prsu.

  3. Rekonstrukce tkáně z tkáně: Tato metoda využívá tkáň z jiných částí těla, například z ramene, stehna nebo břicha, k vytvoření nového prsu.

  4. Rekonstrukce s použitím složeného svalového tkáně: Tento způsob používá svalovou tkáň z jiných částí těla k vytvoření nového prsu.

Volba nejvhodnější metody závisí na individuálních potřebách a zdravotním stavu pacientky. Pacientky by měly pečlivě zvážit své možnosti s lékařem a plastickým chirurgem a diskutovat o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností před rozhodnutím o nejvhodnější metodě pro ně.